Сүйлөшмө

ky Буйрук ыңгай 2   »   da Imperativ 2

90 [токсон]

Буйрук ыңгай 2

Буйрук ыңгай 2

90 [halvfems]

Imperativ 2

Котормону кантип көргүңүз келгенин тандаңыз:   
кыргызча датча Ойноо Дагы
Сакалыңды ал! B----r d--! B_____ d___ B-r-e- d-g- ----------- Barber dig! 0
Жуун! V--k --g! V___ d___ V-s- d-g- --------- Vask dig! 0
Чачыңды тара! Re- d-t -år! R__ d__ h___ R-d d-t h-r- ------------ Red dit hår! 0
Чал! Чалыңыз! R---! R____ R-n-! ----- Ring! 0
Башта! Баштаңыз! B-gynd! B______ B-g-n-! ------- Begynd! 0
Токто! Токтоңуз! Ho---o-! H___ o__ H-l- o-! -------- Hold op! 0
Муну калтыр! Муну калтырыңыз! La- være! L__ v____ L-d v-r-! --------- Lad være! 0
Муну айт! Муну айтыңыз! S---d-t! S__ d___ S-g d-t- -------- Sig det! 0
Муну сатып ал! Муну сатып алыңыз! K-b --t! K__ d___ K-b d-t- -------- Køb det! 0
Эч качан абийирсиз болбо! V-r---dri- uær-ig! V__ a_____ u______ V-r a-d-i- u-r-i-! ------------------ Vær aldrig uærlig! 0
Эч качан тентек болбо! V-r-a-d-i- -ræk! V__ a_____ f____ V-r a-d-i- f-æ-! ---------------- Vær aldrig fræk! 0
Эч качан орой болбо! V-r a---i--uh-----! V__ a_____ u_______ V-r a-d-i- u-ø-l-g- ------------------- Vær aldrig uhøflig! 0
Ар дайым чынчыл бол! V----l-i- æ-lig! V__ a____ æ_____ V-r a-t-d æ-l-g- ---------------- Vær altid ærlig! 0
Ар дайым жакшы бол! Væ--alt-- rar! V__ a____ r___ V-r a-t-d r-r- -------------- Vær altid rar! 0
Ар дайым сылык бол! Vær--l-------l--! V__ a____ h______ V-r a-t-d h-f-i-! ----------------- Vær altid høflig! 0
Үйгө аман-эсен жетип алыңыз! Ko--g--t--je-! K__ g___ h____ K-m g-d- h-e-! -------------- Kom godt hjem! 0
Өзүңүздү жакшы караңыз! P-- g-dt p--dig selv! P__ g___ p_ d__ s____ P-s g-d- p- d-g s-l-! --------------------- Pas godt på dig selv! 0
Жакында бизге дагы конокко келиңиз! Be-øg -- -n-------n! B____ o_ s____ i____ B-s-g o- s-a-t i-e-! -------------------- Besøg os snart igen! 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -