Сүйлөшмө

ky Буйрук ыңгай 2   »   it Imperativo 2

90 [токсон]

Буйрук ыңгай 2

Буйрук ыңгай 2

90 [novanta]

Imperativo 2

Котормону кантип көргүңүз келгенин тандаңыз:   
кыргызча италиянча Ойноо Дагы
Сакалыңды ал! Fat---l- b--b-! F____ l_ b_____ F-t-i l- b-r-a- --------------- Fatti la barba! 0
Жуун! Lava--! L______ L-v-t-! ------- Lavati! 0
Чачыңды тара! P-t-i--ti! P_________ P-t-i-a-i- ---------- Pettinati! 0
Чал! Чалыңыз! Te---o----- M--tel-foni! T__________ M_ t________ T-l-f-n-m-! M- t-l-f-n-! ------------------------ Telefonami! Mi telefoni! 0
Башта! Баштаңыз! C-m----a- --m--ci! C________ C_______ C-m-n-i-! C-m-n-i- ------------------ Comincia! Cominci! 0
Токто! Токтоңуз! S-et--l---La -met-a! S________ L_ s______ S-e-t-l-! L- s-e-t-! -------------------- Smettila! La smetta! 0
Муну калтыр! Муну калтырыңыз! L--ci--s-are!---------a--! L_____ s_____ L____ s_____ L-s-i- s-a-e- L-s-i s-a-e- -------------------------- Lascia stare! Lasci stare! 0
Муну айт! Муну айтыңыз! Di- q-esto----c- qu---o! D__ q______ D___ q______ D-’ q-e-t-! D-c- q-e-t-! ------------------------ Di’ questo! Dica questo! 0
Муну сатып ал! Муну сатып алыңыз! C----a ---s--!--o---- -u---o! C_____ q______ C_____ q______ C-m-r- q-e-t-! C-m-r- q-e-t-! ----------------------------- Compra questo! Compri questo! 0
Эч качан абийирсиз болбо! N-- -----e ma-----on--t-! N__ e_____ m__ d_________ N-n e-s-r- m-i d-s-n-s-o- ------------------------- Non essere mai disonesto! 0
Эч качан тентек болбо! N-n -s---- --- -m--r--ne-te! N__ e_____ m__ i____________ N-n e-s-r- m-i i-p-r-i-e-t-! ---------------------------- Non essere mai impertinente! 0
Эч качан орой болбо! N-n --s-----a- --o-----! N__ e_____ m__ s________ N-n e-s-r- m-i s-o-t-s-! ------------------------ Non essere mai scortese! 0
Ар дайым чынчыл бол! S-i--emp-e ----e-o! S__ s_____ s_______ S-i s-m-r- s-n-e-o- ------------------- Sii sempre sincero! 0
Ар дайым жакшы бол! S-- -em--- -ar---! S__ s_____ c______ S-i s-m-r- c-r-n-! ------------------ Sii sempre carino! 0
Ар дайым сылык бол! S---s-----------le! S__ s_____ g_______ S-i s-m-r- g-n-i-e- ------------------- Sii sempre gentile! 0
Үйгө аман-эсен жетип алыңыз! B-on---to--- a-c-sa! B___ r______ a c____ B-o- r-t-r-o a c-s-! -------------------- Buon ritorno a casa! 0
Өзүңүздү жакшы караңыз! Abb-- cu-- -i-s-! A____ c___ d_ s__ A-b-a c-r- d- s-! ----------------- Abbia cura di sé! 0
Жакында бизге дагы конокко келиңиз! Ri--rni a----v-r---pre--o! R______ a t_______ p______ R-t-r-i a t-o-a-c- p-e-t-! -------------------------- Ritorni a trovarci presto! 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -