Сүйлөшмө

ky Буйрук ыңгай 2   »   ca Imperatiu 2

90 [токсон]

Буйрук ыңгай 2

Буйрук ыңгай 2

90 [noranta]

Imperatiu 2

Котормону кантип көргүңүз келгенин тандаңыз:   
кыргызча каталанча Ойноо Дагы
Сакалыңды ал! A--i-a’-! A________ A-a-t-’-! --------- Afaita’t! 0
Жуун! R-nt-’-! R_______ R-n-a-t- -------- Renta’t! 0
Чачыңды тара! Penti--’-! P_________ P-n-i-a-t- ---------- Pentina’t! 0
Чал! Чалыңыз! T--c-!--r------! T_____ T________ T-u-a- T-u-u-’-! ---------------- Truca! Truqui’m! 0
Башта! Баштаңыз! C--ença! C---n-i! C_______ C_______ C-m-n-a- C-m-n-i- ----------------- Comença! Comenci! 0
Токто! Токтоңуз! P-r-! P--i! P____ P____ P-r-! P-r-! ----------- Para! Pari! 0
Муну калтыр! Муну калтырыңыз! D-ixa--o!--ei---ho! D________ D________ D-i-a-h-! D-i-i-h-! ------------------- Deixa-ho! Deixi-ho! 0
Муну айт! Муну айтыңыз! Digues---! D-------! D_________ D________ D-g-e---o- D-g-i-h-! -------------------- Digues-ho! Digui-ho! 0
Муну сатып ал! Муну сатып алыңыз! Co---a-ho- --m-r--h-! C_________ C_________ C-m-r---o- C-m-r---o- --------------------- Compra-ho! Compri-ho! 0
Эч качан абийирсиз болбо! N- s-gui--m-i d-sh----t! N_ s_____ m__ d_________ N- s-g-i- m-i d-s-o-e-t- ------------------------ No siguis mai deshonest! 0
Эч качан тентек болбо! No ----i--mai----e---at! N_ s_____ m__ m_________ N- s-g-i- m-i m-l-d-c-t- ------------------------ No siguis mai maleducat! 0
Эч качан орой болбо! N- ---ui- -ai --sc-r-è-! N_ s_____ m__ d_________ N- s-g-i- m-i d-s-o-t-s- ------------------------ No siguis mai descortès! 0
Ар дайым чынчыл бол! Si--e--s--p---ho----! S_____ s_____ h______ S-g-e- s-m-r- h-n-s-! --------------------- Sigues sempre honest! 0
Ар дайым жакшы бол! S-g-e--se--r--a-r-dab-e! S_____ s_____ a_________ S-g-e- s-m-r- a-r-d-b-e- ------------------------ Sigues sempre agradable! 0
Ар дайым сылык бол! S----- sem-re-a---le! S_____ s_____ a______ S-g-e- s-m-r- a-a-l-! --------------------- Sigues sempre amable! 0
Үйгө аман-эсен жетип алыңыз! Bo- v--t--! B__ v______ B-n v-a-g-! ----------- Bon viatge! 0
Өзүңүздү жакшы караңыз! C-i-eu-vo-! C__________ C-i-e---o-! ----------- Cuideu-vos! 0
Жакында бизге дагы конокко келиңиз! V-si-eu-n----n--al-ra ------! V__________ u__ a____ v______ V-s-t-u-n-s u-a a-t-a v-g-d-! ----------------------------- Visiteu-nos una altra vegada! 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -