Сүйлөшмө

ky Өткөн чак 4   »   em Past tense 4

84 [сексен төрт]

Өткөн чак 4

Өткөн чак 4

84 [eighty-four]

Past tense 4

Котормону кантип көргүңүз келгенин тандаңыз:   
кыргызча англисче (US) Ойноо Дагы
окуу to read t_ r___ t- r-a- ------- to read 0
Мен окудум. I r---. I r____ I r-a-. ------- I read. 0
Мен романды толугу менен окудум. I-re-d---e--hol- -o-el. I r___ t__ w____ n_____ I r-a- t-e w-o-e n-v-l- ----------------------- I read the whole novel. 0
түшүнүү t- und-r----d t_ u_________ t- u-d-r-t-n- ------------- to understand 0
Мен түшүндүм. I --de-st-o-. I u__________ I u-d-r-t-o-. ------------- I understood. 0
Мен бүт текстти түшүндүм. I-u-de-s-o---th- -ho-- --x-. I u_________ t__ w____ t____ I u-d-r-t-o- t-e w-o-e t-x-. ---------------------------- I understood the whole text. 0
жооп берүү t- --sw-r t_ a_____ t- a-s-e- --------- to answer 0
Мен жооп бердим. I an----ed. I a________ I a-s-e-e-. ----------- I answered. 0
Мен бардык суроолорго жооп бердим. I-an--e-e---ll ----q-e-t-o--. I a_______ a__ t__ q_________ I a-s-e-e- a-l t-e q-e-t-o-s- ----------------------------- I answered all the questions. 0
Мен муну билем - мен муну билдим. I -n---t--t-- - k-ew -ha-. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0
Мен муну жазып жатамын - мен муну жаздым. I---it- t--- –-I---o-e t--t. I w____ t___ – I w____ t____ I w-i-e t-a- – I w-o-e t-a-. ---------------------------- I write that – I wrote that. 0
Мен муну угуп жатамын - мен муну уктум. I h--- -ha- – --h-----t--t. I h___ t___ – I h____ t____ I h-a- t-a- – I h-a-d t-a-. --------------------------- I hear that – I heard that. 0
Мен муну алып келемин - мен муну алып келдим. I--- ge---t---I-g-t --. I___ g__ i_ – I g__ i__ I-l- g-t i- – I g-t i-. ----------------------- I’ll get it – I got it. 0
Мен муну алып келем - мен муну алып келдим. I’-----i-g--ha- –---b-oug-t-----. I___ b____ t___ – I b______ t____ I-l- b-i-g t-a- – I b-o-g-t t-a-. --------------------------------- I’ll bring that – I brought that. 0
Мен муну сатып аламын - мен муну сатып алдым. I’-l b-y --a- - I -o-gh- ----. I___ b__ t___ – I b_____ t____ I-l- b-y t-a- – I b-u-h- t-a-. ------------------------------ I’ll buy that – I bought that. 0
Мен муну күтөм - мен муну күткөнмүн. I -xp-c- ---t –-I--x-e-t-d--hat. I e_____ t___ – I e_______ t____ I e-p-c- t-a- – I e-p-c-e- t-a-. -------------------------------- I expect that – I expected that. 0
Мен муну түшүндүрүп жатамын - мен муну түшүндүрдүм. I-ll-e---a-n----t - I-e--lai--- t-a-. I___ e______ t___ – I e________ t____ I-l- e-p-a-n t-a- – I e-p-a-n-d t-a-. ------------------------------------- I’ll explain that – I explained that. 0
Мен муну билем - мен муну билгенмин. I--n-w-t-at---I --ew-tha-. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -