Сүйлөшмө

ky Өткөн чак 4   »   em Past tense 4

84 [сексен төрт]

Өткөн чак 4

Өткөн чак 4

84 [eighty-four]

Past tense 4

Котормону кантип көргүңүз келгенин тандаңыз:   
кыргызча англисче (US) Ойноо Дагы
окуу t- ---d t_ r___ t- r-a- ------- to read 0
Мен окудум. I---ad. I r____ I r-a-. ------- I read. 0
Мен романды толугу менен окудум. I------th---h-l--nov-l. I r___ t__ w____ n_____ I r-a- t-e w-o-e n-v-l- ----------------------- I read the whole novel. 0
түшүнүү t--unde-----d t_ u_________ t- u-d-r-t-n- ------------- to understand 0
Мен түшүндүм. I----e-st--d. I u__________ I u-d-r-t-o-. ------------- I understood. 0
Мен бүт текстти түшүндүм. I--n--r---od---e--------e--. I u_________ t__ w____ t____ I u-d-r-t-o- t-e w-o-e t-x-. ---------------------------- I understood the whole text. 0
жооп берүү t- a--w-r t_ a_____ t- a-s-e- --------- to answer 0
Мен жооп бердим. I answ--ed. I a________ I a-s-e-e-. ----------- I answered. 0
Мен бардык суроолорго жооп бердим. I ----e------- th- q--s--on-. I a_______ a__ t__ q_________ I a-s-e-e- a-l t-e q-e-t-o-s- ----------------------------- I answered all the questions. 0
Мен муну билем - мен муну билдим. I -now -h-t –-I-k--w t--t. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0
Мен муну жазып жатамын - мен муну жаздым. I w-i---t-a--– - ---t--t---. I w____ t___ – I w____ t____ I w-i-e t-a- – I w-o-e t-a-. ---------------------------- I write that – I wrote that. 0
Мен муну угуп жатамын - мен муну уктум. I-h-a--th---– - he-r--t--t. I h___ t___ – I h____ t____ I h-a- t-a- – I h-a-d t-a-. --------------------------- I hear that – I heard that. 0
Мен муну алып келемин - мен муну алып келдим. I-ll--et i--–-I --t --. I___ g__ i_ – I g__ i__ I-l- g-t i- – I g-t i-. ----------------------- I’ll get it – I got it. 0
Мен муну алып келем - мен муну алып келдим. I-l- --ing-t-at – ----o-g---t--t. I___ b____ t___ – I b______ t____ I-l- b-i-g t-a- – I b-o-g-t t-a-. --------------------------------- I’ll bring that – I brought that. 0
Мен муну сатып аламын - мен муну сатып алдым. I’l- b-- th-t-– - b---ht -h--. I___ b__ t___ – I b_____ t____ I-l- b-y t-a- – I b-u-h- t-a-. ------------------------------ I’ll buy that – I bought that. 0
Мен муну күтөм - мен муну күткөнмүн. I ex-e-----a- --------ct-- th-t. I e_____ t___ – I e_______ t____ I e-p-c- t-a- – I e-p-c-e- t-a-. -------------------------------- I expect that – I expected that. 0
Мен муну түшүндүрүп жатамын - мен муну түшүндүрдүм. I-l- -xp---n---at-–-I-e-pla--ed -ha-. I___ e______ t___ – I e________ t____ I-l- e-p-a-n t-a- – I e-p-a-n-d t-a-. ------------------------------------- I’ll explain that – I explained that. 0
Мен муну билем - мен муну билгенмин. I know th---- I kn-----at. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -