Сүйлөшмө

ky Өткөн чак 3   »   em Past tense 3

83 [сексен үч]

Өткөн чак 3

Өткөн чак 3

83 [eighty-three]

Past tense 3

Котормону кантип көргүңүз келгенин тандаңыз:   
кыргызча англисче (US) Ойноо Дагы
телефон чалуу t---a------a-l t_ m___ a c___ t- m-k- a c-l- -------------- to make a call 0
Мен телефон чалдым. I ---- a cal-. I m___ a c____ I m-d- a c-l-. -------------- I made a call. 0
Мен ар дайым телефондо болчумун. I-was --l-------------h--------t-e -i-e. I w__ t______ o_ t__ p____ a__ t__ t____ I w-s t-l-i-g o- t-e p-o-e a-l t-e t-m-. ---------------------------------------- I was talking on the phone all the time. 0
суроо t- a-k t_ a__ t- a-k ------ to ask 0
Мен сурадым. I a-ke-. I a_____ I a-k-d- -------- I asked. 0
Мен дайыма сурадым. I-al-a-----k--. I a_____ a_____ I a-w-y- a-k-d- --------------- I always asked. 0
айтуу to n---ate t_ n______ t- n-r-a-e ---------- to narrate 0
Мен айтып бердим. I n-----ed. I n________ I n-r-a-e-. ----------- I narrated. 0
Мен окуяны толугу менен айтып бердим. I--a--a-e----- -h--e-s-or-. I n_______ t__ w____ s_____ I n-r-a-e- t-e w-o-e s-o-y- --------------------------- I narrated the whole story. 0
үйрөнүү t- s--dy t_ s____ t- s-u-y -------- to study 0
Мен үйрөндүм. I s-udie-. I s_______ I s-u-i-d- ---------- I studied. 0
Мен түнү бою окудум. I-s--died t----h-le--v--i-g. I s______ t__ w____ e_______ I s-u-i-d t-e w-o-e e-e-i-g- ---------------------------- I studied the whole evening. 0
иштөө to-work t_ w___ t- w-r- ------- to work 0
Мен иштедим. I-wo-ked. I w______ I w-r-e-. --------- I worked. 0
Мен эртеден кечке иштедим. I-wo-k---al- -a- -on-. I w_____ a__ d__ l____ I w-r-e- a-l d-y l-n-. ---------------------- I worked all day long. 0
жеш to---t t_ e__ t- e-t ------ to eat 0
Мен жедим. I---e. I a___ I a-e- ------ I ate. 0
Мен тамактын баарын жедим. I-------l t-e f-o-. I a__ a__ t__ f____ I a-e a-l t-e f-o-. ------------------- I ate all the food. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -