Ferheng

ku Dema borî 3   »   em Past tense 3

83 [heştê û sê]

Dema borî 3

Dema borî 3

83 [eighty-three]

Past tense 3

Hilbijêre ka hûn çawa dixwazin werger bibînin:   
Kurdî (Kurmancî) Îngilîzî (US) Bazî Zêde
Telefonkirin to -----a-c-ll t_ m___ a c___ t- m-k- a c-l- -------------- to make a call 0
Min telefon kir. I--ade-a--a-l. I m___ a c____ I m-d- a c-l-. -------------- I made a call. 0
Min hertim têlefon kir. I--as-ta---ng -- --e pho-- all---- t-m-. I w__ t______ o_ t__ p____ a__ t__ t____ I w-s t-l-i-g o- t-e p-o-e a-l t-e t-m-. ---------------------------------------- I was talking on the phone all the time. 0
Pirsîn t----k t_ a__ t- a-k ------ to ask 0
Min pirsî. I -sk-d. I a_____ I a-k-d- -------- I asked. 0
Min hertim pirsî. I--lw--- aske-. I a_____ a_____ I a-w-y- a-k-d- --------------- I always asked. 0
vegotin to -ar--te t_ n______ t- n-r-a-e ---------- to narrate 0
Min vegot. I -a--a--d. I n________ I n-r-a-e-. ----------- I narrated. 0
Min hemû çîrok vegot. I-n-r---ed--he--h--e-s----. I n_______ t__ w____ s_____ I n-r-a-e- t-e w-o-e s-o-y- --------------------------- I narrated the whole story. 0
Fêrbûn to---udy t_ s____ t- s-u-y -------- to study 0
Ez fêrbûm. I -tu-ied. I s_______ I s-u-i-d- ---------- I studied. 0
Ez hemû êvarê fêrbûm. I st-d-e---he whol---------. I s______ t__ w____ e_______ I s-u-i-d t-e w-o-e e-e-i-g- ---------------------------- I studied the whole evening. 0
Xebitîn t---ork t_ w___ t- w-r- ------- to work 0
Ez xebitîm. I --r--d. I w______ I w-r-e-. --------- I worked. 0
Ez rojê tev xebitîm. I -or--- --l-da--l--g. I w_____ a__ d__ l____ I w-r-e- a-l d-y l-n-. ---------------------- I worked all day long. 0
Xwarin to e-t t_ e__ t- e-t ------ to eat 0
Min xwarin xwar. I---e. I a___ I a-e- ------ I ate. 0
Min xwarin hemî xwar. I---e -l- t-e--o-d. I a__ a__ t__ f____ I a-e a-l t-e f-o-. ------------------- I ate all the food. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -