Ferheng

ku Dema borî 3   »   em Past tense 3

83 [heştê û sê]

Dema borî 3

Dema borî 3

83 [eighty-three]

Past tense 3

Hilbijêre ka hûn çawa dixwazin werger bibînin:   
Kurdî (Kurmancî) Îngilîzî (US) Bazî Zêde
Telefonkirin t--ma------a-l t_ m___ a c___ t- m-k- a c-l- -------------- to make a call 0
Min telefon kir. I ma-e a--a-l. I m___ a c____ I m-d- a c-l-. -------------- I made a call. 0
Min hertim têlefon kir. I--as-ta-king -n------hon- -l- t-e t-me. I w__ t______ o_ t__ p____ a__ t__ t____ I w-s t-l-i-g o- t-e p-o-e a-l t-e t-m-. ---------------------------------------- I was talking on the phone all the time. 0
Pirsîn to a-k t_ a__ t- a-k ------ to ask 0
Min pirsî. I a--ed. I a_____ I a-k-d- -------- I asked. 0
Min hertim pirsî. I ---a-- a-k-d. I a_____ a_____ I a-w-y- a-k-d- --------------- I always asked. 0
vegotin to-na--a-e t_ n______ t- n-r-a-e ---------- to narrate 0
Min vegot. I -arr----. I n________ I n-r-a-e-. ----------- I narrated. 0
Min hemû çîrok vegot. I n---a-e- t-------e s-or-. I n_______ t__ w____ s_____ I n-r-a-e- t-e w-o-e s-o-y- --------------------------- I narrated the whole story. 0
Fêrbûn to ---dy t_ s____ t- s-u-y -------- to study 0
Ez fêrbûm. I--tudi--. I s_______ I s-u-i-d- ---------- I studied. 0
Ez hemû êvarê fêrbûm. I -tud-e- t-- -ho----ve-i-g. I s______ t__ w____ e_______ I s-u-i-d t-e w-o-e e-e-i-g- ---------------------------- I studied the whole evening. 0
Xebitîn to-w-rk t_ w___ t- w-r- ------- to work 0
Ez xebitîm. I-wo--ed. I w______ I w-r-e-. --------- I worked. 0
Ez rojê tev xebitîm. I w--k-d all-d-y-lon-. I w_____ a__ d__ l____ I w-r-e- a-l d-y l-n-. ---------------------- I worked all day long. 0
Xwarin to -at t_ e__ t- e-t ------ to eat 0
Min xwarin xwar. I-ate. I a___ I a-e- ------ I ate. 0
Min xwarin hemî xwar. I -t- a-l-t-- f-od. I a__ a__ t__ f____ I a-e a-l t-e f-o-. ------------------- I ate all the food. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -