Ferheng

ku Dema borî 4   »   em Past tense 4

84 [heştê û çar]

Dema borî 4

Dema borî 4

84 [eighty-four]

Past tense 4

Hilbijêre ka hûn çawa dixwazin werger bibînin:   
Kurdî (Kurmancî) Îngilîzî (US) Bazî Zêde
xwendin t--r--d t_ r___ t- r-a- ------- to read 0
Min xwend. I--e-d. I r____ I r-a-. ------- I read. 0
Min roman hemî xwend. I -ead--h- --ole novel. I r___ t__ w____ n_____ I r-a- t-e w-o-e n-v-l- ----------------------- I read the whole novel. 0
fêm kirirn t---n-e-s--nd t_ u_________ t- u-d-r-t-n- ------------- to understand 0
Min fêm kir. I--nder-----. I u__________ I u-d-r-t-o-. ------------- I understood. 0
Min metn hemî fêm kir. I -nd---t--d---e -ho-e-t---. I u_________ t__ w____ t____ I u-d-r-t-o- t-e w-o-e t-x-. ---------------------------- I understood the whole text. 0
Bersivandin t- -n---r t_ a_____ t- a-s-e- --------- to answer 0
Min bersiv da. I a----red. I a________ I a-s-e-e-. ----------- I answered. 0
Min hemî pirs bersivandin. I ans-ere- a---th----estion-. I a_______ a__ t__ q_________ I a-s-e-e- a-l t-e q-e-t-o-s- ----------------------------- I answered all the questions. 0
Ez vê dizanim- Min ev zanibû. I-k--w -h-t – I-k-ew----t. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0
Ez vê dinivîsim- Min ev nivîsî. I ---t--th-t---I w--te-th-t. I w____ t___ – I w____ t____ I w-i-e t-a- – I w-o-e t-a-. ---------------------------- I write that – I wrote that. 0
Ez vê dibihîsim- Min ev bihîst. I ---r----------he-rd t-a-. I h___ t___ – I h____ t____ I h-a- t-a- – I h-a-d t-a-. --------------------------- I hear that – I heard that. 0
Ez vê werdigrim- Min ev wergirt. I--l--e--i- –-- got-it. I___ g__ i_ – I g__ i__ I-l- g-t i- – I g-t i-. ----------------------- I’ll get it – I got it. 0
Ez vê tînim- Min ev anî. I-l- --i-g--hat-– --b-o-g---th--. I___ b____ t___ – I b______ t____ I-l- b-i-g t-a- – I b-o-g-t t-a-. --------------------------------- I’ll bring that – I brought that. 0
Ez vê dikirim- Min ev kirî. I--l--u--t-a--------ug-t that. I___ b__ t___ – I b_____ t____ I-l- b-y t-a- – I b-u-h- t-a-. ------------------------------ I’ll buy that – I bought that. 0
Ez li benda vê me- Ez li benda vê bûm. I-e-p-ct-t-a- – - -xpe------h-t. I e_____ t___ – I e_______ t____ I e-p-c- t-a- – I e-p-c-e- t-a-. -------------------------------- I expect that – I expected that. 0
Ez vê rave dikim- Min ev rave kir. I’-l-ex-lain--h-t --- ex---in-- t---. I___ e______ t___ – I e________ t____ I-l- e-p-a-n t-a- – I e-p-a-n-d t-a-. ------------------------------------- I’ll explain that – I explained that. 0
Ez vê nas dikim- Min ev nas kir. I k-ow-t------- -n-w--h--. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -