Ferheng

ku Dema borî 4   »   em Past tense 4

84 [heştê û çar]

Dema borî 4

Dema borî 4

84 [eighty-four]

Past tense 4

Hilbijêre ka hûn çawa dixwazin werger bibînin:   
Kurdî (Kurmancî) Îngilîzî (US) Bazî Zêde
xwendin t- r--d t_ r___ t- r-a- ------- to read 0
Min xwend. I-r-ad. I r____ I r-a-. ------- I read. 0
Min roman hemî xwend. I---a---h---h-le--ovel. I r___ t__ w____ n_____ I r-a- t-e w-o-e n-v-l- ----------------------- I read the whole novel. 0
fêm kirirn to---d--s-a-d t_ u_________ t- u-d-r-t-n- ------------- to understand 0
Min fêm kir. I ---er-----. I u__________ I u-d-r-t-o-. ------------- I understood. 0
Min metn hemî fêm kir. I--nd-rs--o---h- w-ole-t--t. I u_________ t__ w____ t____ I u-d-r-t-o- t-e w-o-e t-x-. ---------------------------- I understood the whole text. 0
Bersivandin to an---r t_ a_____ t- a-s-e- --------- to answer 0
Min bersiv da. I-an--e-e-. I a________ I a-s-e-e-. ----------- I answered. 0
Min hemî pirs bersivandin. I an-w---d-al---he---e-tion-. I a_______ a__ t__ q_________ I a-s-e-e- a-l t-e q-e-t-o-s- ----------------------------- I answered all the questions. 0
Ez vê dizanim- Min ev zanibû. I--n-- t--t --- -new tha-. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0
Ez vê dinivîsim- Min ev nivîsî. I-w--t- ---t--------t--th--. I w____ t___ – I w____ t____ I w-i-e t-a- – I w-o-e t-a-. ---------------------------- I write that – I wrote that. 0
Ez vê dibihîsim- Min ev bihîst. I he-- t-a- –-I ----d-----. I h___ t___ – I h____ t____ I h-a- t-a- – I h-a-d t-a-. --------------------------- I hear that – I heard that. 0
Ez vê werdigrim- Min ev wergirt. I’-l -et it - - --- -t. I___ g__ i_ – I g__ i__ I-l- g-t i- – I g-t i-. ----------------------- I’ll get it – I got it. 0
Ez vê tînim- Min ev anî. I--l---i-- that –-I br-u-ht---a-. I___ b____ t___ – I b______ t____ I-l- b-i-g t-a- – I b-o-g-t t-a-. --------------------------------- I’ll bring that – I brought that. 0
Ez vê dikirim- Min ev kirî. I-ll bu- -h-- --I-b-u-ht -hat. I___ b__ t___ – I b_____ t____ I-l- b-y t-a- – I b-u-h- t-a-. ------------------------------ I’ll buy that – I bought that. 0
Ez li benda vê me- Ez li benda vê bûm. I exp-ct-t-a- - I-expec-e- t--t. I e_____ t___ – I e_______ t____ I e-p-c- t-a- – I e-p-c-e- t-a-. -------------------------------- I expect that – I expected that. 0
Ez vê rave dikim- Min ev rave kir. I’l- --p-ain -ha- - I ex----ned-t-at. I___ e______ t___ – I e________ t____ I-l- e-p-a-n t-a- – I e-p-a-n-d t-a-. ------------------------------------- I’ll explain that – I explained that. 0
Ez vê nas dikim- Min ev nas kir. I k-o--t--t-- I-kne----at. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -