Ferheng

ku Dema borî 4   »   en Past tense 4

84 [heştê û çar]

Dema borî 4

Dema borî 4

84 [eighty-four]

Past tense 4

Hilbijêre ka hûn çawa dixwazin werger bibînin:   
Kurdî (Kurmancî) Îngilîzî (UK) Bazî Zêde
xwendin t- read t_ r___ t- r-a- ------- to read 0
Min xwend. I-r---. I r____ I r-a-. ------- I read. 0
Min roman hemî xwend. I --a----- -ho-e novel. I r___ t__ w____ n_____ I r-a- t-e w-o-e n-v-l- ----------------------- I read the whole novel. 0
fêm kirirn t----d-r-t-nd t_ u_________ t- u-d-r-t-n- ------------- to understand 0
Min fêm kir. I unders----. I u__________ I u-d-r-t-o-. ------------- I understood. 0
Min metn hemî fêm kir. I--nd--s-o-- -he whole-te--. I u_________ t__ w____ t____ I u-d-r-t-o- t-e w-o-e t-x-. ---------------------------- I understood the whole text. 0
Bersivandin t------er t_ a_____ t- a-s-e- --------- to answer 0
Min bersiv da. I ---w--e-. I a________ I a-s-e-e-. ----------- I answered. 0
Min hemî pirs bersivandin. I---s---ed -ll-th- qu--t-o--. I a_______ a__ t__ q_________ I a-s-e-e- a-l t-e q-e-t-o-s- ----------------------------- I answered all the questions. 0
Ez vê dizanim- Min ev zanibû. I--now--hat-- --k-ew-t---. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0
Ez vê dinivîsim- Min ev nivîsî. I -------ha- – ------e that. I w____ t___ – I w____ t____ I w-i-e t-a- – I w-o-e t-a-. ---------------------------- I write that – I wrote that. 0
Ez vê dibihîsim- Min ev bihîst. I ---- t-at --I---a-d-t-a-. I h___ t___ – I h____ t____ I h-a- t-a- – I h-a-d t-a-. --------------------------- I hear that – I heard that. 0
Ez vê werdigrim- Min ev wergirt. I-l--get it – I-go--i-. I___ g__ i_ – I g__ i__ I-l- g-t i- – I g-t i-. ----------------------- I’ll get it – I got it. 0
Ez vê tînim- Min ev anî. I--- b--n---h-t --I----u-h----at. I___ b____ t___ – I b______ t____ I-l- b-i-g t-a- – I b-o-g-t t-a-. --------------------------------- I’ll bring that – I brought that. 0
Ez vê dikirim- Min ev kirî. I’-- buy------- --b--g-t th-t. I___ b__ t___ – I b_____ t____ I-l- b-y t-a- – I b-u-h- t-a-. ------------------------------ I’ll buy that – I bought that. 0
Ez li benda vê me- Ez li benda vê bûm. I e-p-ct t--t-- - ----c-ed --a-. I e_____ t___ – I e_______ t____ I e-p-c- t-a- – I e-p-c-e- t-a-. -------------------------------- I expect that – I expected that. 0
Ez vê rave dikim- Min ev rave kir. I----exp-a-n t--t - --ex---in----h-t. I___ e______ t___ – I e________ t____ I-l- e-p-a-n t-a- – I e-p-a-n-d t-a-. ------------------------------------- I’ll explain that – I explained that. 0
Ez vê nas dikim- Min ev nas kir. I-know----t --- k--w t---. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -