Разговорник

ad БлэкIыгъэ шъуашэр 4   »   en Past tense 4

84 [тIокIиплIырэ плIырэ]

БлэкIыгъэ шъуашэр 4

БлэкIыгъэ шъуашэр 4

84 [eighty-four]

Past tense 4

Выберите, как вы хотите видеть перевод:   
адыгабзэ английский (UK) Играть в более
еджэн to-read t_ r___ t- r-a- ------- to read 0
Сэ зджыгъэ. I --a-. I r____ I r-a-. ------- I read. 0
Сэ романыр зэрэпсэоу зджыгъэ. I--e---the---ol- no-el. I r___ t__ w____ n_____ I r-a- t-e w-o-e n-v-l- ----------------------- I read the whole novel. 0
гурыIон t- und-r-ta-d t_ u_________ t- u-d-r-t-n- ------------- to understand 0
Сэ къызгурыIуагъ. I--nd-r-too-. I u__________ I u-d-r-t-o-. ------------- I understood. 0
Сэ тхыгъэр (текстыр) зэрэпсэоу къызгурыIуагъ. I und---t--- the---ole-tex-. I u_________ t__ w____ t____ I u-d-r-t-o- t-e w-o-e t-x-. ---------------------------- I understood the whole text. 0
Джэуап етын to -ns-er t_ a_____ t- a-s-e- --------- to answer 0
Сэ джэуап естыгъ. I---sw----. I a________ I a-s-e-e-. ----------- I answered. 0
Сэ упчIэхэм зэкIэм яджэуап ястыгъ. I---s---e- --l-the -u-s--ons. I a_______ a__ t__ q_________ I a-s-e-e- a-l t-e q-e-t-o-s- ----------------------------- I answered all the questions. 0
Сэ ар сэшIэ – сэ ар сшIэщтыгъэ. I--n-w th-- - - --e- --at. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0
Сэ ар сэтхы – ар стхыгъэ. I wr-te t--t –-I------ t-a-. I w____ t___ – I w____ t____ I w-i-e t-a- – I w-o-e t-a-. ---------------------------- I write that – I wrote that. 0
Сэ ар зэхэсэхы – ар зэхэсхыгъ. I h-ar t-at------e--d-t---. I h___ t___ – I h____ t____ I h-a- t-a- – I h-a-d t-a-. --------------------------- I hear that – I heard that. 0
Сэ ар сэштэ – сэ ар сштагъэ. I--l-get i--- - -o- it. I___ g__ i_ – I g__ i__ I-l- g-t i- – I g-t i-. ----------------------- I’ll get it – I got it. 0
Сэ ар сэхьы – сэ ар къэсхьыгъ. I’----ri-- -ha--–-I br-u-ht-t-a-. I___ b____ t___ – I b______ t____ I-l- b-i-g t-a- – I b-o-g-t t-a-. --------------------------------- I’ll bring that – I brought that. 0
Сэ ар сэщэфы – сэ ар сщэфыгъэ. I-l- ------at –-I---ugh- -hat. I___ b__ t___ – I b_____ t____ I-l- b-y t-a- – I b-u-h- t-a-. ------------------------------ I’ll buy that – I bought that. 0
Сэ ащ сежэ – сэ ащ сежагъ. I-----ct ---t –-- e---cted---a-. I e_____ t___ – I e_______ t____ I e-p-c- t-a- – I e-p-c-e- t-a-. -------------------------------- I expect that – I expected that. 0
Сэ ар гурысэгъаIо – сэ ар гурызгъэIуагъ. I-ll---p-a-n --at --I---pl-ined -h-t. I___ e______ t___ – I e________ t____ I-l- e-p-a-n t-a- – I e-p-a-n-d t-a-. ------------------------------------- I’ll explain that – I explained that. 0
Сэ ар сэшIэ – ар сшIэщтыгъ. I kno--t-at-----kn---tha-. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -