Разговорник

ad БлэкIыгъэ шъуашэр 4   »   en Past tense 4

84 [тIокIиплIырэ плIырэ]

БлэкIыгъэ шъуашэр 4

БлэкIыгъэ шъуашэр 4

84 [eighty-four]

Past tense 4

Выберите, как вы хотите видеть перевод:   
адыгабзэ английский (UK) Играть в более
еджэн t- read t_ r___ t- r-a- ------- to read 0
Сэ зджыгъэ. I----d. I r____ I r-a-. ------- I read. 0
Сэ романыр зэрэпсэоу зджыгъэ. I -e----h- --o-----ve-. I r___ t__ w____ n_____ I r-a- t-e w-o-e n-v-l- ----------------------- I read the whole novel. 0
гурыIон to-und-r--and t_ u_________ t- u-d-r-t-n- ------------- to understand 0
Сэ къызгурыIуагъ. I---ders-o-d. I u__________ I u-d-r-t-o-. ------------- I understood. 0
Сэ тхыгъэр (текстыр) зэрэпсэоу къызгурыIуагъ. I ------to-- t-- wh--e -ext. I u_________ t__ w____ t____ I u-d-r-t-o- t-e w-o-e t-x-. ---------------------------- I understood the whole text. 0
Джэуап етын to ans-er t_ a_____ t- a-s-e- --------- to answer 0
Сэ джэуап естыгъ. I -n------. I a________ I a-s-e-e-. ----------- I answered. 0
Сэ упчIэхэм зэкIэм яджэуап ястыгъ. I --sw---d --l-t-- --e--i--s. I a_______ a__ t__ q_________ I a-s-e-e- a-l t-e q-e-t-o-s- ----------------------------- I answered all the questions. 0
Сэ ар сэшIэ – сэ ар сшIэщтыгъэ. I-k-----hat-–-- k----t--t. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0
Сэ ар сэтхы – ар стхыгъэ. I wr-t--t-at---- w-ot--t-a-. I w____ t___ – I w____ t____ I w-i-e t-a- – I w-o-e t-a-. ---------------------------- I write that – I wrote that. 0
Сэ ар зэхэсэхы – ар зэхэсхыгъ. I --a- t-a----I h-ard t-at. I h___ t___ – I h____ t____ I h-a- t-a- – I h-a-d t-a-. --------------------------- I hear that – I heard that. 0
Сэ ар сэштэ – сэ ар сштагъэ. I--- --- -t –-I -o----. I___ g__ i_ – I g__ i__ I-l- g-t i- – I g-t i-. ----------------------- I’ll get it – I got it. 0
Сэ ар сэхьы – сэ ар къэсхьыгъ. I-ll -r-ng-t-a- – I--roug----hat. I___ b____ t___ – I b______ t____ I-l- b-i-g t-a- – I b-o-g-t t-a-. --------------------------------- I’ll bring that – I brought that. 0
Сэ ар сэщэфы – сэ ар сщэфыгъэ. I-ll --y-th-t –-I-----h- ----. I___ b__ t___ – I b_____ t____ I-l- b-y t-a- – I b-u-h- t-a-. ------------------------------ I’ll buy that – I bought that. 0
Сэ ащ сежэ – сэ ащ сежагъ. I --pect--h-t-–----xpe-ted ---t. I e_____ t___ – I e_______ t____ I e-p-c- t-a- – I e-p-c-e- t-a-. -------------------------------- I expect that – I expected that. 0
Сэ ар гурысэгъаIо – сэ ар гурызгъэIуагъ. I’-l--x-l--n tha--– I ex--a-n-d ----. I___ e______ t___ – I e________ t____ I-l- e-p-a-n t-a- – I e-p-a-n-d t-a-. ------------------------------------- I’ll explain that – I explained that. 0
Сэ ар сэшIэ – ар сшIэщтыгъ. I--now ---t---I -n-w--h-t. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -