Jezikovni vodič

sl Preteklost 4   »   en Past tense 4

84 [štiriinosemdeset]

Preteklost 4

Preteklost 4

84 [eighty-four]

Past tense 4

Izberite, kako želite videti prevod:   
slovenščina angleščina (UK) Igraj Več
brati t--read t_ r___ t- r-a- ------- to read 0
Bral(a) sem. I--ead. I r____ I r-a-. ------- I read. 0
Prebral(a) sem cel roman. I ------he wh--- nove-. I r___ t__ w____ n_____ I r-a- t-e w-o-e n-v-l- ----------------------- I read the whole novel. 0
razumeti to ------tand t_ u_________ t- u-d-r-t-n- ------------- to understand 0
Razumel(a) sem. I---d------d. I u__________ I u-d-r-t-o-. ------------- I understood. 0
Razumel(a) sem celotno besedilo. I -nd--stood --- w-o---t--t. I u_________ t__ w____ t____ I u-d-r-t-o- t-e w-o-e t-x-. ---------------------------- I understood the whole text. 0
odgovoriti to a---er t_ a_____ t- a-s-e- --------- to answer 0
Odgovoril(a) sem. I -ns--red. I a________ I a-s-e-e-. ----------- I answered. 0
Odgovoril(a) sem na vsa vprašanja. I --s-------ll---e ----tions. I a_______ a__ t__ q_________ I a-s-e-e- a-l t-e q-e-t-o-s- ----------------------------- I answered all the questions. 0
Vem to – vedel(a) sem to. I know --at –-- k----t---. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0
Pišem to – napisal(a) sem to. I--rite-t-at---I-w-o---t---. I w____ t___ – I w____ t____ I w-i-e t-a- – I w-o-e t-a-. ---------------------------- I write that – I wrote that. 0
Slišim to – slišal(a) sem to. I ---r-t-at-- I--ea---t-at. I h___ t___ – I h____ t____ I h-a- t-a- – I h-a-d t-a-. --------------------------- I hear that – I heard that. 0
Grem to iskat– šla sem to iskat. I’----et ---– I g-t--t. I___ g__ i_ – I g__ i__ I-l- g-t i- – I g-t i-. ----------------------- I’ll get it – I got it. 0
Prinesem to – prinesel (prinesla) sem to. I-l--br--- -h-t-– -----ug-t---a-. I___ b____ t___ – I b______ t____ I-l- b-i-g t-a- – I b-o-g-t t-a-. --------------------------------- I’ll bring that – I brought that. 0
Kupim to – to sem kupil(a). I-l- -uy ---- –-- b---ht t-a-. I___ b__ t___ – I b_____ t____ I-l- b-y t-a- – I b-u-h- t-a-. ------------------------------ I’ll buy that – I bought that. 0
Pričakujem to – to sem pričakoval(a). I exp--- t-a--–-- -xpe-t----ha-. I e_____ t___ – I e_______ t____ I e-p-c- t-a- – I e-p-c-e- t-a-. -------------------------------- I expect that – I expected that. 0
Pojasnim to – to sem pojasnil(a). I’-- exp--in--h---–-I-e---a-ne---h-t. I___ e______ t___ – I e________ t____ I-l- e-p-a-n t-a- – I e-p-a-n-d t-a-. ------------------------------------- I’ll explain that – I explained that. 0
Poznam to – to sem poznal(a). I ---w th-t –-I k-ew -hat. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -