Parlør

no Fortid 4   »   em Past tense 4

84 [åttifire]

Fortid 4

Fortid 4

84 [eighty-four]

Past tense 4

Velg hvordan du vil se oversettelsen:   
norsk engelsk (US) Spill Mer
lese t--re-d t_ r___ t- r-a- ------- to read 0
Jeg har lest. I -e-d. I r____ I r-a-. ------- I read. 0
Jeg har lest hele romanen. I -e-d t-e ---l- --v-l. I r___ t__ w____ n_____ I r-a- t-e w-o-e n-v-l- ----------------------- I read the whole novel. 0
forstå to -n-ers---d t_ u_________ t- u-d-r-t-n- ------------- to understand 0
Jeg har forstått. I-un--rstood. I u__________ I u-d-r-t-o-. ------------- I understood. 0
Jeg har forstått hele teksten. I-u-d----oo----e-----e text. I u_________ t__ w____ t____ I u-d-r-t-o- t-e w-o-e t-x-. ---------------------------- I understood the whole text. 0
svare to ans-er t_ a_____ t- a-s-e- --------- to answer 0
Jeg har svart. I--n---re-. I a________ I a-s-e-e-. ----------- I answered. 0
Jeg har svart på alle spørsmålene. I--n-we--d--ll t-- -ue--io--. I a_______ a__ t__ q_________ I a-s-e-e- a-l t-e q-e-t-o-s- ----------------------------- I answered all the questions. 0
Jeg vet det – jeg har visst det. I---ow t----- ---------at. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0
Jeg skriver det – jeg har skrevet det. I-wri---th-t --I--ro-e -h-t. I w____ t___ – I w____ t____ I w-i-e t-a- – I w-o-e t-a-. ---------------------------- I write that – I wrote that. 0
Jeg hører det – jeg har hørt det. I-h-ar-that---- hea-d---at. I h___ t___ – I h____ t____ I h-a- t-a- – I h-a-d t-a-. --------------------------- I hear that – I heard that. 0
Jeg henter det – jeg har hentet det. I’-l-g-t--- -----ot--t. I___ g__ i_ – I g__ i__ I-l- g-t i- – I g-t i-. ----------------------- I’ll get it – I got it. 0
Jeg bringer det – jeg har brakt det. I-ll------ ---t –-I-b--u-h--th-t. I___ b____ t___ – I b______ t____ I-l- b-i-g t-a- – I b-o-g-t t-a-. --------------------------------- I’ll bring that – I brought that. 0
Jeg kjøper det – jeg har kjøpt det. I’ll-b-y t-a- ------u-ht-t-at. I___ b__ t___ – I b_____ t____ I-l- b-y t-a- – I b-u-h- t-a-. ------------------------------ I’ll buy that – I bought that. 0
Jeg forventer det – jeg har forventet det. I-expe---t-at-- I e-pe-te- th--. I e_____ t___ – I e_______ t____ I e-p-c- t-a- – I e-p-c-e- t-a-. -------------------------------- I expect that – I expected that. 0
Jeg forklarer det – jeg har forklart det. I’ll------in----- – ---x-lain-----at. I___ e______ t___ – I e________ t____ I-l- e-p-a-n t-a- – I e-p-a-n-d t-a-. ------------------------------------- I’ll explain that – I explained that. 0
Jeg kjenner det – jeg har kjent det. I ---w -hat –-I kn-w--hat. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -