Parlør

no Fortid 4   »   em Past tense 4

84 [åttifire]

Fortid 4

Fortid 4

84 [eighty-four]

Past tense 4

Velg hvordan du vil se oversettelsen:   
norsk engelsk (US) Spill Mer
lese t--r--d t_ r___ t- r-a- ------- to read 0
Jeg har lest. I-re-d. I r____ I r-a-. ------- I read. 0
Jeg har lest hele romanen. I-re-d-t----h------ve-. I r___ t__ w____ n_____ I r-a- t-e w-o-e n-v-l- ----------------------- I read the whole novel. 0
forstå to---d--s---d t_ u_________ t- u-d-r-t-n- ------------- to understand 0
Jeg har forstått. I -n---s----. I u__________ I u-d-r-t-o-. ------------- I understood. 0
Jeg har forstått hele teksten. I un----too--th---ho---t-x-. I u_________ t__ w____ t____ I u-d-r-t-o- t-e w-o-e t-x-. ---------------------------- I understood the whole text. 0
svare t- -nswer t_ a_____ t- a-s-e- --------- to answer 0
Jeg har svart. I----wer--. I a________ I a-s-e-e-. ----------- I answered. 0
Jeg har svart på alle spørsmålene. I-a-sw-re- all-the que----ns. I a_______ a__ t__ q_________ I a-s-e-e- a-l t-e q-e-t-o-s- ----------------------------- I answered all the questions. 0
Jeg vet det – jeg har visst det. I---o- --a- - - ------hat. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0
Jeg skriver det – jeg har skrevet det. I ----e -h-t-– I wr--e-th-t. I w____ t___ – I w____ t____ I w-i-e t-a- – I w-o-e t-a-. ---------------------------- I write that – I wrote that. 0
Jeg hører det – jeg har hørt det. I -e------- – - h-----t--t. I h___ t___ – I h____ t____ I h-a- t-a- – I h-a-d t-a-. --------------------------- I hear that – I heard that. 0
Jeg henter det – jeg har hentet det. I--l -e--i- – ------it. I___ g__ i_ – I g__ i__ I-l- g-t i- – I g-t i-. ----------------------- I’ll get it – I got it. 0
Jeg bringer det – jeg har brakt det. I-ll---i-g--hat-- - -ro---t-t-a-. I___ b____ t___ – I b______ t____ I-l- b-i-g t-a- – I b-o-g-t t-a-. --------------------------------- I’ll bring that – I brought that. 0
Jeg kjøper det – jeg har kjøpt det. I-l--b-y -h-t---I--ou-h- -h-t. I___ b__ t___ – I b_____ t____ I-l- b-y t-a- – I b-u-h- t-a-. ------------------------------ I’ll buy that – I bought that. 0
Jeg forventer det – jeg har forventet det. I-ex-e-t--ha- – I-expe--ed -ha-. I e_____ t___ – I e_______ t____ I e-p-c- t-a- – I e-p-c-e- t-a-. -------------------------------- I expect that – I expected that. 0
Jeg forklarer det – jeg har forklart det. I’-l --pla-n-t--- –---e-p-a---- that. I___ e______ t___ – I e________ t____ I-l- e-p-a-n t-a- – I e-p-a-n-d t-a-. ------------------------------------- I’ll explain that – I explained that. 0
Jeg kjenner det – jeg har kjent det. I--n-w--h-t-– ----e- th--. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -