Parlør

no Fortid 4   »   em Past tense 4

84 [åttifire]

Fortid 4

Fortid 4

84 [eighty-four]

Past tense 4

Velg hvordan du vil se oversettelsen:   
norsk engelsk (US) Spill Mer
lese to -e-d t_ r___ t- r-a- ------- to read 0
Jeg har lest. I --ad. I r____ I r-a-. ------- I read. 0
Jeg har lest hele romanen. I ---d--he w---- -o--l. I r___ t__ w____ n_____ I r-a- t-e w-o-e n-v-l- ----------------------- I read the whole novel. 0
forstå to un-er-t-nd t_ u_________ t- u-d-r-t-n- ------------- to understand 0
Jeg har forstått. I--nd--s----. I u__________ I u-d-r-t-o-. ------------- I understood. 0
Jeg har forstått hele teksten. I-un-er---od---e-w--le-t--t. I u_________ t__ w____ t____ I u-d-r-t-o- t-e w-o-e t-x-. ---------------------------- I understood the whole text. 0
svare t- -n---r t_ a_____ t- a-s-e- --------- to answer 0
Jeg har svart. I -----re-. I a________ I a-s-e-e-. ----------- I answered. 0
Jeg har svart på alle spørsmålene. I-a---er----l- -he -u--t---s. I a_______ a__ t__ q_________ I a-s-e-e- a-l t-e q-e-t-o-s- ----------------------------- I answered all the questions. 0
Jeg vet det – jeg har visst det. I---ow----t-–-- -n------t. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0
Jeg skriver det – jeg har skrevet det. I-wr--- t-a- --- -ro-e t---. I w____ t___ – I w____ t____ I w-i-e t-a- – I w-o-e t-a-. ---------------------------- I write that – I wrote that. 0
Jeg hører det – jeg har hørt det. I-------ha--- I he-r---ha-. I h___ t___ – I h____ t____ I h-a- t-a- – I h-a-d t-a-. --------------------------- I hear that – I heard that. 0
Jeg henter det – jeg har hentet det. I’ll -e- it-–-I g-- it. I___ g__ i_ – I g__ i__ I-l- g-t i- – I g-t i-. ----------------------- I’ll get it – I got it. 0
Jeg bringer det – jeg har brakt det. I--- b--n---hat---- -----h---hat. I___ b____ t___ – I b______ t____ I-l- b-i-g t-a- – I b-o-g-t t-a-. --------------------------------- I’ll bring that – I brought that. 0
Jeg kjøper det – jeg har kjøpt det. I-l---u--that -----oug-t---a-. I___ b__ t___ – I b_____ t____ I-l- b-y t-a- – I b-u-h- t-a-. ------------------------------ I’ll buy that – I bought that. 0
Jeg forventer det – jeg har forventet det. I --p--t -h---– -----e-t-- that. I e_____ t___ – I e_______ t____ I e-p-c- t-a- – I e-p-c-e- t-a-. -------------------------------- I expect that – I expected that. 0
Jeg forklarer det – jeg har forklart det. I--l -x--ain --a- - I e-pla--e------. I___ e______ t___ – I e________ t____ I-l- e-p-a-n t-a- – I e-p-a-n-d t-a-. ------------------------------------- I’ll explain that – I explained that. 0
Jeg kjenner det – jeg har kjent det. I-k----that - - -n-w--ha-. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -