Parlør

no Fortid 4   »   en Past tense 4

84 [åttifire]

Fortid 4

Fortid 4

84 [eighty-four]

Past tense 4

Velg hvordan du vil se oversettelsen:   
norsk engelsk (UK) Spill Mer
lese to -ead t_ r___ t- r-a- ------- to read 0
Jeg har lest. I-re--. I r____ I r-a-. ------- I read. 0
Jeg har lest hele romanen. I----d-t-e wh--e n--e-. I r___ t__ w____ n_____ I r-a- t-e w-o-e n-v-l- ----------------------- I read the whole novel. 0
forstå to-un--rs---d t_ u_________ t- u-d-r-t-n- ------------- to understand 0
Jeg har forstått. I -nd--s-oo-. I u__________ I u-d-r-t-o-. ------------- I understood. 0
Jeg har forstått hele teksten. I un-e------ -----hole-tex-. I u_________ t__ w____ t____ I u-d-r-t-o- t-e w-o-e t-x-. ---------------------------- I understood the whole text. 0
svare to -n-w-r t_ a_____ t- a-s-e- --------- to answer 0
Jeg har svart. I -ns-er-d. I a________ I a-s-e-e-. ----------- I answered. 0
Jeg har svart på alle spørsmålene. I an---red all--h- -u---ion-. I a_______ a__ t__ q_________ I a-s-e-e- a-l t-e q-e-t-o-s- ----------------------------- I answered all the questions. 0
Jeg vet det – jeg har visst det. I---ow-that --I-kn-- -ha-. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0
Jeg skriver det – jeg har skrevet det. I-----e -hat –-I --ot- t-a-. I w____ t___ – I w____ t____ I w-i-e t-a- – I w-o-e t-a-. ---------------------------- I write that – I wrote that. 0
Jeg hører det – jeg har hørt det. I-------h-t – - -ea-- t-a-. I h___ t___ – I h____ t____ I h-a- t-a- – I h-a-d t-a-. --------------------------- I hear that – I heard that. 0
Jeg henter det – jeg har hentet det. I-l--g-t--t - - ----i-. I___ g__ i_ – I g__ i__ I-l- g-t i- – I g-t i-. ----------------------- I’ll get it – I got it. 0
Jeg bringer det – jeg har brakt det. I’l--b-i-g -h-t---I br--g-t-tha-. I___ b____ t___ – I b______ t____ I-l- b-i-g t-a- – I b-o-g-t t-a-. --------------------------------- I’ll bring that – I brought that. 0
Jeg kjøper det – jeg har kjøpt det. I-l--buy---at - I--ou-ht tha-. I___ b__ t___ – I b_____ t____ I-l- b-y t-a- – I b-u-h- t-a-. ------------------------------ I’ll buy that – I bought that. 0
Jeg forventer det – jeg har forventet det. I -xpec- ---- – - -x--ct---t---. I e_____ t___ – I e_______ t____ I e-p-c- t-a- – I e-p-c-e- t-a-. -------------------------------- I expect that – I expected that. 0
Jeg forklarer det – jeg har forklart det. I’l- exp-----t-a- –-- e----in-d-t-at. I___ e______ t___ – I e________ t____ I-l- e-p-a-n t-a- – I e-p-a-n-d t-a-. ------------------------------------- I’ll explain that – I explained that. 0
Jeg kjenner det – jeg har kjent det. I -n-w-t--t – I kne--t-at. I k___ t___ – I k___ t____ I k-o- t-a- – I k-e- t-a-. -------------------------- I know that – I knew that. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -