Parlør

da Imperativ 2   »   ka ბრძანებითი კილო 2

90 [halvfems]

Imperativ 2

Imperativ 2

90 [ოთხმოცდაათი]

90 [otkhmotsdaati]

ბრძანებითი კილო 2

brdzanebiti k'ilo 2

Vælg, hvordan du vil se oversættelsen:   
Dansk Georgisk Afspil Yderligere
Barber dig! გაიპა--ე! გ________ გ-ი-ა-ს-! --------- გაიპარსე! 0
ga----rs-! g_________ g-i-'-r-e- ---------- gaip'arse!
Vask dig! დ-იბ-ნე! დ_______ დ-ი-ა-ე- -------- დაიბანე! 0
daib-n-! d_______ d-i-a-e- -------- daibane!
Red dit hår! დაივ-რცხ-ე! დ__________ დ-ი-ა-ც-ნ-! ----------- დაივარცხნე! 0
dai----sk-ne! d____________ d-i-a-t-k-n-! ------------- daivartskhne!
Ring! დ-რ--ე--დ-რე---! დ______ დ_______ დ-რ-კ-! დ-რ-კ-თ- ---------------- დარეკე! დარეკეთ! 0
da----e!--are-'-t! d_______ d________ d-r-k-e- d-r-k-e-! ------------------ darek'e! darek'et!
Begynd! და-წყე- დაი--ეთ! დ______ დ_______ დ-ი-ყ-! დ-ი-ყ-თ- ---------------- დაიწყე! დაიწყეთ! 0
d---------d-its---t! d________ d_________ d-i-s-q-! d-i-s-q-t- -------------------- daits'qe! daits'qet!
Hold op! შეწ----ე-----ყ---ეთ! შ________ შ_________ შ-წ-ვ-ტ-! შ-წ-ვ-ტ-თ- -------------------- შეწყვიტე! შეწყვიტეთ! 0
shet----i--e--she----v-t'et! s____________ s_____________ s-e-s-q-i-'-! s-e-s-q-i-'-t- ---------------------------- shets'qvit'e! shets'qvit'et!
Lad være! შ-ეშვი!-შ-ე-ვი-! შ______ შ_______ შ-ე-ვ-! შ-ე-ვ-თ- ---------------- შეეშვი! შეეშვით! 0
s-eeshv-- -h--sh-it! s________ s_________ s-e-s-v-! s-e-s-v-t- -------------------- sheeshvi! sheeshvit!
Sig det! თ-ვი- -ქ---! თ____ თ_____ თ-ვ-! თ-ვ-თ- ------------ თქვი! თქვით! 0
tkv-! t--it! t____ t_____ t-v-! t-v-t- ------------ tkvi! tkvit!
Køb det! ი--დ-! --იდე-! ი_____ ი______ ი-ი-ე- ი-ი-ე-! -------------- იყიდე! იყიდეთ! 0
iqid-! iqi-et! i_____ i______ i-i-e- i-i-e-! -------------- iqide! iqidet!
Vær aldrig uærlig! ნუ---ნე-ი-ცრუ! ნ_ ი_____ ც___ ნ- ი-ნ-ბ- ც-უ- -------------- ნუ იქნები ცრუ! 0
n- -kne-i--s--! n_ i_____ t____ n- i-n-b- t-r-! --------------- nu iknebi tsru!
Vær aldrig fræk! ნ--იქ-ე----ა-ხ-დ-! ნ_ ი_____ თ_______ ნ- ი-ნ-ბ- თ-ვ-ე-ი- ------------------ ნუ იქნები თავხედი! 0
nu ---eb-----kh--i! n_ i_____ t________ n- i-n-b- t-v-h-d-! ------------------- nu iknebi tavkhedi!
Vær aldrig uhøflig! ნ-რ--დრ-ს-იქნე---უზ--ე-ი! ნ________ ი_____ უ_______ ნ-რ-ს-რ-ს ი-ნ-ბ- უ-რ-ე-ი- ------------------------- ნურასდროს იქნები უზრდელი! 0
n--asdr-s ikne-i -z----i! n________ i_____ u_______ n-r-s-r-s i-n-b- u-r-e-i- ------------------------- nurasdros iknebi uzrdeli!
Vær altid ærlig! იყ--ი ყო--ლ--ი---უ----ელ-! ი____ ყ________ გ_________ ი-ა-ი ყ-ვ-ლ-ვ-ს გ-ლ-რ-ე-ი- -------------------------- იყავი ყოველთვის გულწრფელი! 0
iq--- --vel-v-s---lt--r-e--! i____ q________ g___________ i-a-i q-v-l-v-s g-l-s-r-e-i- ---------------------------- iqavi qoveltvis gults'rpeli!
Vær altid rar! ი---ი---ვე-თვის ს-სი-მ----! ი____ ყ________ ს__________ ი-ა-ი ყ-ვ-ლ-ვ-ს ს-ს-ა-ო-ნ-! --------------------------- იყავი ყოველთვის სასიამოვნო! 0
i-a-i--ov-l--is-------ov--! i____ q________ s__________ i-a-i q-v-l-v-s s-s-a-o-n-! --------------------------- iqavi qoveltvis sasiamovno!
Vær altid høflig! იყავი---ვ-ლთვი- თავ----ნ-! ი____ ყ________ თ_________ ი-ა-ი ყ-ვ-ლ-ვ-ს თ-ვ-ზ-ა-ი- -------------------------- იყავი ყოველთვის თავაზიანი! 0
iq------v-l--is -------n-! i____ q________ t_________ i-a-i q-v-l-v-s t-v-z-a-i- -------------------------- iqavi qoveltvis tavaziani!
Kom godt hjem! ბ---იერა- ი-გზავრე-! ბ________ ი_________ ბ-დ-ი-რ-დ ი-გ-ა-რ-თ- -------------------- ბედნიერად იმგზავრეთ! 0
bed-i-rad --gz--re-! b________ i_________ b-d-i-r-d i-g-a-r-t- -------------------- bednierad imgzavret!
Pas godt på dig selv! თ-ვ--მიხ----! თ___ მ_______ თ-ვ- მ-ხ-დ-თ- ------------- თავს მიხედეთ! 0
tav- --khed-t! t___ m________ t-v- m-k-e-e-! -------------- tavs mikhedet!
Besøg os snart igen! მ---ვე--ოგვინ--ულ--! მ_____ მ____________ მ-ლ-ვ- მ-გ-ი-ა-უ-ე-! -------------------- მალევე მოგვინახულეთ! 0
m-le-e-mog-i-akhu-e-! m_____ m_____________ m-l-v- m-g-i-a-h-l-t- --------------------- maleve mogvinakhulet!

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -