Parlør

da Imperativ 2   »   ka ბრძანებითი კილო 2

90 [halvfems]

Imperativ 2

Imperativ 2

90 [ოთხმოცდაათი]

90 [otkhmotsdaati]

ბრძანებითი კილო 2

brdzanebiti k'ilo 2

Vælg, hvordan du vil se oversættelsen:   
Dansk Georgisk Afspil Yderligere
Barber dig! გაიპარს-! გ________ გ-ი-ა-ს-! --------- გაიპარსე! 0
g-ip----e! g_________ g-i-'-r-e- ---------- gaip'arse!
Vask dig! და-ბა--! დ_______ დ-ი-ა-ე- -------- დაიბანე! 0
d-iba--! d_______ d-i-a-e- -------- daibane!
Red dit hår! დ-ივ-რ-ხნ-! დ__________ დ-ი-ა-ც-ნ-! ----------- დაივარცხნე! 0
d-iva-tskh--! d____________ d-i-a-t-k-n-! ------------- daivartskhne!
Ring! და-ეკ-- -ა-ე-ე-! დ______ დ_______ დ-რ-კ-! დ-რ-კ-თ- ---------------- დარეკე! დარეკეთ! 0
dar--'-!-da------! d_______ d________ d-r-k-e- d-r-k-e-! ------------------ darek'e! darek'et!
Begynd! დ-იწყ-!-და-წყ--! დ______ დ_______ დ-ი-ყ-! დ-ი-ყ-თ- ---------------- დაიწყე! დაიწყეთ! 0
d-------- ----s-q-t! d________ d_________ d-i-s-q-! d-i-s-q-t- -------------------- daits'qe! daits'qet!
Hold op! შ-წყვიტ-- შეწყ---ეთ! შ________ შ_________ შ-წ-ვ-ტ-! შ-წ-ვ-ტ-თ- -------------------- შეწყვიტე! შეწყვიტეთ! 0
she--'qvi-'e! s--t-'qv-t---! s____________ s_____________ s-e-s-q-i-'-! s-e-s-q-i-'-t- ---------------------------- shets'qvit'e! shets'qvit'et!
Lad være! შ-ე--ი! შე--ვი-! შ______ შ_______ შ-ე-ვ-! შ-ე-ვ-თ- ---------------- შეეშვი! შეეშვით! 0
s--e-h-i! -he-sh-it! s________ s_________ s-e-s-v-! s-e-s-v-t- -------------------- sheeshvi! sheeshvit!
Sig det! თქ--- -ქვი-! თ____ თ_____ თ-ვ-! თ-ვ-თ- ------------ თქვი! თქვით! 0
tkv-- t-v-t! t____ t_____ t-v-! t-v-t- ------------ tkvi! tkvit!
Køb det! იყ-დ-!--ყ-დ-თ! ი_____ ი______ ი-ი-ე- ი-ი-ე-! -------------- იყიდე! იყიდეთ! 0
i-ide! -----t! i_____ i______ i-i-e- i-i-e-! -------------- iqide! iqidet!
Vær aldrig uærlig! ნ--იქნ-ბი-ცრუ! ნ_ ი_____ ც___ ნ- ი-ნ-ბ- ც-უ- -------------- ნუ იქნები ცრუ! 0
n- ikneb- ts--! n_ i_____ t____ n- i-n-b- t-r-! --------------- nu iknebi tsru!
Vær aldrig fræk! ნ--იქ-ე-- -ა--ედი! ნ_ ი_____ თ_______ ნ- ი-ნ-ბ- თ-ვ-ე-ი- ------------------ ნუ იქნები თავხედი! 0
nu--k-e-i---vkh-di! n_ i_____ t________ n- i-n-b- t-v-h-d-! ------------------- nu iknebi tavkhedi!
Vær aldrig uhøflig! ნ--ა-დ-ოს-ი-ნები-უ--დ---! ნ________ ი_____ უ_______ ნ-რ-ს-რ-ს ი-ნ-ბ- უ-რ-ე-ი- ------------------------- ნურასდროს იქნები უზრდელი! 0
n-ra-dr-- ik---i---r-eli! n________ i_____ u_______ n-r-s-r-s i-n-b- u-r-e-i- ------------------------- nurasdros iknebi uzrdeli!
Vær altid ærlig! ი-----ყ---ლთვ---გუ--რფე-ი! ი____ ყ________ გ_________ ი-ა-ი ყ-ვ-ლ-ვ-ს გ-ლ-რ-ე-ი- -------------------------- იყავი ყოველთვის გულწრფელი! 0
iqa-- --------- -ult-'--e-i! i____ q________ g___________ i-a-i q-v-l-v-s g-l-s-r-e-i- ---------------------------- iqavi qoveltvis gults'rpeli!
Vær altid rar! იყ--ი --ვ---ვ-ს ---ი--ო-ნ-! ი____ ყ________ ს__________ ი-ა-ი ყ-ვ-ლ-ვ-ს ს-ს-ა-ო-ნ-! --------------------------- იყავი ყოველთვის სასიამოვნო! 0
i--------e---is-s-sia-ov--! i____ q________ s__________ i-a-i q-v-l-v-s s-s-a-o-n-! --------------------------- iqavi qoveltvis sasiamovno!
Vær altid høflig! ი-ავი ყოვ-ლ-ვი--თავა-----! ი____ ყ________ თ_________ ი-ა-ი ყ-ვ-ლ-ვ-ს თ-ვ-ზ-ა-ი- -------------------------- იყავი ყოველთვის თავაზიანი! 0
i---- qo--ltvis tav--i---! i____ q________ t_________ i-a-i q-v-l-v-s t-v-z-a-i- -------------------------- iqavi qoveltvis tavaziani!
Kom godt hjem! ბედნი-რ-- ი-გ-ავ-ეთ! ბ________ ი_________ ბ-დ-ი-რ-დ ი-გ-ა-რ-თ- -------------------- ბედნიერად იმგზავრეთ! 0
bedn----- i-gzavret! b________ i_________ b-d-i-r-d i-g-a-r-t- -------------------- bednierad imgzavret!
Pas godt på dig selv! თ-ვ- -იხ-დ--! თ___ მ_______ თ-ვ- მ-ხ-დ-თ- ------------- თავს მიხედეთ! 0
t-vs m--hede-! t___ m________ t-v- m-k-e-e-! -------------- tavs mikhedet!
Besøg os snart igen! მ-ლე---მ-გვი---უ--თ! მ_____ მ____________ მ-ლ-ვ- მ-გ-ი-ა-უ-ე-! -------------------- მალევე მოგვინახულეთ! 0
male------v---k-----! m_____ m_____________ m-l-v- m-g-i-a-h-l-t- --------------------- maleve mogvinakhulet!

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -